Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Film

OFF CINEMA. W poszukiwaniu gwiazd

Bonnie Timmermann w środowisku filmowym uchodzi za legendę. W filmie Bonnie widzimy jak wygląda praca reżyserki castingów, która przez lata odkryła wiele współczesnych gwiazd kina. Charakteryzuje ją nietuzinkowe podejście do pracy i niezwykły talent do znajdowania wybitnych aktorów.

Bruce Willis, Natalie Portman, Liam Neeson, Sigourney Weaver, Kate Winselet, Benicio del Toro, Steve Buscemi, czy Viggo Mortensena. To tylko kilka z długiej listy nazwisk, które znamy dzięki Bonnie Timmermann. To wręcz niewiarygodne jak jedna osoba potrafiła odkryć tak wiele talentów, którym inni nie dawali szans. Świetnie opowiada o tym Michael Mann, z którym nasza bohaterka często współpracuje. 

Gdy wspólnie tworzyli serial Miami Vice, to właśnie dzięki pracy Bonnie mogliśmy na ekranie, często po raz pierwszy zobaczyć aktorów, których dziś zna praktycznie każdy miłośnik kina. To nie było takie łatwe, ponieważ twórcy nie chcieli się zgodzić na jej propozycje. Dopiero, gdy zagroziła odejściem do gry wkroczył Mann i osobiście akceptował jej propozycje. Zaowocowało to całą plejadą gwiazd na telewizyjnym ekranie.

Film Bonnie to obraz pokazujący niezwykłą osobę, z niebywałym wyczuciem i odnajdywaniem w ludziach tego, czego sami często nie dostrzegają. W filmie przeplatane są współczesne wypowiedzi aktorów, z ich nagraniami z castingów, gdy zaczynali karierę. Nasza bohaterka nie tylko kazała im odgrywać role, ale wchodziła z nimi z dialog. Jak sama mówi, w tej pracy niezbędne jest poznanie człowieka. Bywało też tak, że ktoś miał wokół siebie taką aurę, że nie musiał nic robić, a Bonnie już wiedziała, że ma to coś.

Reżyser dokumentu idzie nawet dalej. Poprzez osobę Bonnie ukazuje nam nie tylko jej dokonania, ale też na czym polega zawód reżysera castingu. Widzimy jak ważna to postać, ale też jak trudno jej przekonać do swoich wyborów reżyserów. Jeden z bohaterów opowiada, że przez pół roku szukał aktorki do głównej roli, ponieważ nie chciał zaangażować osoby wskazanej przez Bonnie. Jak sam przyznaje, to był wielki błąd, ponieważ ostatecznie, to ona zagrała w filmie i wypadła wyśmienicie.  

Bonnie to niezwykle ujmujący obraz o ludziach, relacjach i cudownej osobie, która swoim podejściem do pracy zmieniła oblicze kina i telewizji. Jak wszyscy zgodnie podkreślają, jej typ pracy był zupełnie inny od reszty i to dzięki temu zawdzięcza sukces. Wcześniej nawet nie znałem tej postaci. Teraz jestem pod olbrzymim wrażeniem jej dorobku. To też doskonale pokazuje, jak wielu ludzi, o których często nie wiemy, ma mocny i realny wpływ na kształt filmu, czy serialu, który oglądamy. Dla fanów kina pozycja obowiązkowa.

8/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *