Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Telefon Serdeczności dla seniorów


fot. Urząd Miasta Poznania

Miasto Poznań przygotowało specjalny telefon dla osób starszych, którzy odczuwają samotność w czasie pandemii. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091.

Ideą przedsięwzięcia jest możliwość podzielenia się przez starszych poznaniaków swoimi troskami i zmartwieniami związanymi z pandemią. Z uwagi na izolacje część z nas ma ograniczony kontakt z ludźmi i zwyczajnie potrzebują rozmowy.

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12-20. Jeden numer: 691 870 091 obsługiwany jest przez kilka osób, będących pracownikami Zespołu Dziennych Domów Pomocy. Nie są to osoby przypadkowe. W codziennym życiu współpracują z seniorami, znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

Uwaga – w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownicy ZDDP przekażą numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty) lub przekierują połącznie do CIS lub Biura Poznań Kontakt. Tam przekierowane będą również pytania dotyczące oferty miasta dla seniorów. 

Seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, by zyskać informacje o dostępnej ofercie miasta i wsparciu osób starszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *