Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Powiat Poznański

W sobotę blues opanuje Lusowo


fot. materiały organizatora

Już w najbliższą sobotę w Lusowie pod Poznaniem odbędzie się 9. edycja  festiwalu BLusowo. Gwiazdami tegorocznej imprezy będzie występ duetu Mazolewki/Porter.

Tegoroczny festiwal zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla miłośników muzyki. Oprócz gwiazd wieczoru na scenie wystąpią także m. in. jazzująca brazylijska grupa The Hammond Grooves, energetyczna bluesowa poznańska grupa Two Timer i laureat tegorocznego Fryderyka w kategorii „blues / country” – Robert Cichy. Słuchaczom zaprezentują się także nagrodzone na ubiegłorocznym BLusowie Agata Karczewska oraz Roxana Tutaj z zespołem Good Omen.

Już od godz. 15 aż do 18 przy małej scenie działać będzie też Dziecięca Strefa Artystyczna, czyli specjalne stoisko przygotowane z myślą o najmłodszych słuchaczach i ich rodziców. W tym samym czasie przy małej scenie rozpoczną się warsztaty tańca bluesowego z Hanną Paulouskay.

Zaraz potem na scenie pojawią się 4 zespoły, które przeszły tegoroczne eliminacje: Blue Shift, Blues Drawers, Katarzyna Pietras i VW Project. Krótkie koncerty oceniać będzie jury pod przewodnictwem cenionego dziennikarza muzycznego i znawcy bluesa – Ryszarda Glogera. Wśród jurorów znajdą się też ubiegłoroczne laureatki, przedstawiciele organizatorów oraz dziennikarz radia Afera – Edgar Hein.

Po występach konkursowych na scenie głównej rozpocznie się główny koncert, który uświetni o 22:00 duet Mazolewki/Porter. Ta dwójka postanowiła połączyć siły co zaowocowało stworzeniem płyty „Philosophia”. Zebrana publiczność jako jedna z pierwszych w Polsce będzie miała okazję posłuchać utworów z tej płyty na żywo. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

 

Program Festiwalu:

MAŁA SCENA

15:00-18:00    Dziecięca Strefa Artystyczna

15:00-15:30    Warsztaty tańca bluesowego – Hanna Paulouskaya

15:30-17:30    Finał konkursu: Blue Shift, Blues Drawers, Katarzyna Pietras, VW Project.

DUŻA SCENA

17:45   ROXANA TUTAJ & GOOD OMEN

18:30   Taniec bluesowy

18:45   AGATA KARCZEWSKA

19:30   Rozstrzygniecie konkursu

20:00   ROBERT CICHY

20:45   Taniec bluesowy

21:00   TWO TIMER

21:45   DJ Boogie

22:00   MAZOLEWSKI / PORTER

MAŁA SCENA

23:00               HAMMOND GROOVES

24:00-2:00      DJ Boogie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *