Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Ważny mecz Lecha z Cracovią

Dzisiaj o 18:00 na Bułgarskiej mecz przyjaźni między Lechem Poznań, a Cracovią. Dla poznaniaków jest to niezwykle istotne spotkanie od którego zależy od niego czy pozostaną w czołówce tabeli.

To co wyprawia się w obecnym sezonie Ekstraklasy jest niewyobrażalne. Najlepiej obrazuje to pozycja Kolejorza. Chociaż zespół od dłuższego czasu jest krytykowany i prezentuje się fatalnie nadal jest w czubie tabeli. Sytuacja może lekko się zmienić po dzisiejszym spotkaniu. Wygrana pozwoli Lechowi nadal zachować kontakt z czołówką. Przegrana natomiast spowoduje, że strata do prowadzącego Górnika będzie wynosić siedem punktów, a na tym etapie sezonu to już poważna strata. W tym roku zrezygnowano z podziału punktu dlatego tak duża strata może być już nie do odrobienia.

Trener Lecha nie ma już żadnych wymówek. Oprócz Mario Situma wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Ostatnie spotkanie zakończyło się zwcięstwem Kolejorza jednak obie drużyny są w innej sytuacji niż poprzednio. Lech w ostatnim czasie prezentuje się fatalnie, Cracovia natomiast chyba najgorsze ma już za sobą i prezentuje się lepiej niż na początku sezonu.

Od tego meczu zależy wiele. Tym razem porażka lub remis spowoduje, że czołówka tabeli naprawdę odskoczy na kilka punktów, których może nie udać już się odrobić. W końcu cały czas myślimy o mistrzostwie, a nie tylko grze w pucharach. W tym sezonie puki co nikt regularnie nie punktuje, dlatego jest to niebywała okazja by zdobyć tytuł. Żeby to jednak nastąpiło czas zacząć grać na odpowiednim poziomie i pokonać dzisiaj Cracovię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *