Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Budowa zajezdni z klocków LEGO

Mateusz buduje to prawdopodobnie najbardziej znany miłośnik klocków LEGO w Poznaniu. Jest twórca wystawy Poznań w miniaturze z klocków LEGO., która obecnie można podziwiać w HistoryLandzie. Twórcy wopadł jednak do głowy kolejny pomysł i tym razem pragnie zbudować zajezdnie tramwajową.

Mateusz ma na swoim koncie realizację kilku autobusów, tramwajów i pojazdów technicznych MPK Poznań. No, ale czym są pojazdy bez swojego domu? Dlatego kolejnym celem jest zbudowanie miniaturowej zajezdni tramwajowej. Autor zdecydował się na zajezdnię przy ulicy Fortecznej, w której na co dzień rozpoczyna lub kończy pracę. Makieta będzie ogromna i na pewno pochłonie dużo pieniędzy oraz klocków. Z tego powodu bodowa została podzielona na trzy etapy. W pierwszym powstanie nowoczesna myjnia tramwajowa i dwie hale naprawcze. W drugim etapie – hala OC (obsługi codziennej) oraz budynek główny z ekspedycją i pomieszczeniem socjalnym. Trzeci etap polegać będzie na uzupełnieniu torowiska, słupów trakcyjnych oraz rozwieszona zostanie sieć trakcyjna.

Ideą stworzenia makiety jest nie tylko zabawa, ale też edukacja. Autor ma nadzieję, że w ten sposób lepiej przybliży prace motorniczego i być może kolejne osoby zechcą zasilić poznańskie MPK. Gotowa makieta ma zostać udostępniona w ramach wystawy Poznań w miniaturze z klocków LEGO.

Z uwagi na duże koszty powstała zbiórka mająca na celu pomoc w realizacji tego marzenia. Jeżeli kochacie klocki LEGO, komunikacje miejską, albo z innego powodu chcielibyście wspomóc te inicjatywę to wejdźcie na stronę pomagam.pl/budujemyzajezdnie i przekażcie chociażby symboliczną dotację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *