Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale

Ale Kino! zaprasza nauczycieli na bezpłatny seans filmowy

31 maja o godzinie 17:30 w Multikinie 51 odbędzie się bezpłatny pokaz dla nauczycieli i Poznania i okolic. Uczestnicy seansu będą mogli zobaczyć film Mała mama w reżyserii Céline Sciammy.

Seans filmowy jest już tradycyjnym spotkaniem promocyjnym z nauczycielami. Twórcy Międzynarodowego Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! opowiedzą o planach, zaprezentują planowane wydarzenia oraz odpowiedzą na ewentualne pytania. Jako, ze mowa o festiwalu filmowym, nie może zabraknąć propozycji filmowej. Zebrani będą mogli zobaczyć Małą mamę w reżyserii Céline Sciamma. To historia ośmioletniej Nelly, którą poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną. W postawie Nelly zaskakująca dojrzałość łączy się z dziecięcą wiarą w potęgę wyobraźni. To właśnie dzięki niej na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki.

Spotkanie w Multikinie 51 (ul. Królowej Jadwigi 51, Poznań) 31 maja o godz. 17.30.

Aby wziąć w nim udział, należy wysłać zgłoszenie na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl.

W zgłoszeniu należy zawrzeć:
– nazwę szkoły,
– nazwiska nauczycielek i nauczycieli (z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc: nie więcej niż 4 osoby z jednej szkoły),
– numer telefonu osoby zgłaszającej.

Do wzięcia udziału w seansie uprawnia jedynie wiadomość zwrotna potwierdzająca rezerwację miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dwóch odsłonach. Pierwsza kinowa w dniach 1-7 października, natomiast część online 30 listopada-4 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *