Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Kto zostanie Rowerową Stolica Polski?

Od dziś rusza ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Akcja trwa cały miesiąc, a do wzięcia udziału w rywalizacji potrzebujemy tylko rower oraz telefon z odpowiednią aplikacją. Dla najaktywniejszych rowerzystów przewidziano nagrody.

Jeżeli chcecie wziąć udział w akcji wystarczy ściągnąć aplikację Aktywne Miasta na telefon (dla systemu Android znajduje się w sklepie Play, a dla systemu IOS – w sklepie Apple), zarejestrować się, wybrać oczywiście Poznań i jeździć na rowerze. Co niezwykle istotne, nie musicie tego robić na terenie miasta. Kilometry można nabijać z każdego miejsca na ziemi. Przejechane kilometry zaliczane są dla miasta, które wybierzecie przy rejestracji. Aplikacja ma również wersję anglojęzyczną oraz możliwość importu treningów z urządzeń Garmin.

W wyzwaniu udział biorą 52 miasta. Łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. Od dwóch lat w rywalizacji niepokonana jest Nowa Sól i czas aby to się zmieniło.

Poza głównym pucharem dla zwycięzcy przygotowano również 5 mniejszych, które trafią do najlepszych miast w pięciu kategoriach w zależności od liczby mieszkańców: do 50 tys., do 65 tysięcy, do 100 tysięcy, do 200 tysięcy oraz powyżej 200 tysięcy. Poznań będzie w tej ostatniej kategorii rywalizował z Białymstokiem, Metropolią Bydgoszcz i Krakowem. 

Trzy najlepsze miasta w kategorii ogólnej otrzymają samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Organizatorzy zapewnili również nagrody indywidualne ufundowane przez sponsora strategicznego – centrumrowerowe.pl:  m.in. rowery miejskie, zapięcie U-lock oraz akcesoria rowerowe. Dwa podwójne zaproszenia na weekend w Bydgoszczy (hotel w centrum miasta ze śniadaniami) otrzyma seniorka lub senior powyżej 60. roku życia z najlepszym wynikiem. 

Osobne nagrody czekają również dla tych, którzy będą kręcić kilometry dla Poznania. 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn otrzyma nagrody rzeczowe w postaci kart upominkowych do sklepu sportowego oraz koszulki z logo akcji. Najlepsza rowerzystka i najlepszy rowerzysta otrzymają bon o wartości 1000 zł. Kolejne miejsca nagrodzone będą kartą o wartości 700, 500, 400, 300, 200, a po 100zł dla tych, którzy zakończą rywalizację, wśród kobiet i mężczyzn, na miejscach 7-10. Upominki w postaci specjalnych koszulek z logo akcji dostaną zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zostaną sklasyfikowani na miejscach 11-100. Regulamin dostępny jest na stronie poznan.pl w zakładce Mobilny Poznań.

Walka o puchar Rowerowej Stolicy Polski trwa od 2019 roku. Ma ona na celu aktywizację mieszkańców i propagowanie jazdy rowerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *