Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Poznań

Kupno używanego Volkswagena w Poznaniu

Kupno używanego samochodu zazwyczaj wiąże się z długimi poszukiwaniami i stresem. Samochody używane Volkswagen nie są tu wyjątkiem. Wręcz przeciwnie, na polskim rynku są to auta często poszukiwane, co sprawia, że trudniej znaleźć używany egzemplarz w dobrym stanie. Pobieżna weryfikacja auta to za mało. Sprzedawcy często tuszują wady, a klient daje się ponieść emocjom. Jak kupić używanego Volkswagena, żeby potem nie żałować? Co trzeba sprawdzić dokładnie?

Weryfikacja przebiegu i nie tylko

W Polsce ludzie niechętnie kupują auta z przebiegiem powyżej 200 tys. km. A to jest woda na młyn dla wszelkiego rodzaju oszustów. Dlatego przebiegu nie należy oceniać tylko po stanie licznika. Nie trudno w komisie znaleźć zajechanego Volkswagena z teoretycznie niedużym przebiegiem w okolicach 100 tys. km. Pierwsza rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest stan kierownicy i gałki zmiany biegów. Jeśli materiały wierzchnie na tych elementach są wyraźnie zużyte, popękane itp., albo wręcz przeciwnie – nowe i lśniące (co wskazuje na ich wymianę przez właściciela), samochód prawdopodobnie przejechał dużo więcej niż 100 tys. km. Kolejnymi elementami, na które trzeba bacznie rzucić okiem są fotele i okładziny pedałów. Jeśli fotel kierowcy jest wgnieciony, a tapicerka wytarta, to znak, że przebieg może przekraczać 200 tys. km. Przetarcia wynikające z częstej eksploatacji najczęściej pojawiają się na krawędzi fotela od strony drzwi. Podobnie rzecz się ma w przypadku pedałów. Okładzina może być mocno wytarta lub wręcz dziurawa. Wiele osób poszukuje używanego Volkswagena z silnikiem Diesla, dla którego długotrwała eksploatacja w warunkach miejskich jest szczególnie uciążliwa. Dlatego warto zwrócić uwagę na pedał sprzęgła. Wyjątkowo zużyty materiał na tym pedale świadczy o tym, że samochód był używany głównie w ruchu miejskim.

Poza sprawdzeniem wiarygodności deklarowanego przebiegu, każdy z nas, nawet nie będąc fachowcem-mechanikiem, może łatwo uniknąć wpadki przy zakupie auta. Dlatego kupując używany samochód Volkswagen warto sprawdzić:

  • olej – czy przy włączonym silniku, odkręcając nieco korek wlewu, nie ma przedmuchów i nie widać dymu,
  • czy nie ma widocznych wycieków, albo czy silnik nie jest przesadnie czysty,
  • czy wszystkie naklejki serwisowe, plakietki z wymiany olejów są na swoim miejscu,
  • stan klocków hamulcowych, opon, układu wydechowego,
  • czy auto nie było malowane – ślady malowania występują zazwyczaj na progach, słupkach środkowych, nadkolach lub czarnych elementach plastikowych.

Używane auto w Poznaniu

W Poznaniu, jak w każdym dużym mieście, można kupić i sprzedać używane auto, w tym oczywiście też Volkswagena. Na terenie Poznania można znaleźć kilka skupów samochodów. Kupując auto trzeba się zastanowić, czy szukać w komisach, czy może kupić w salonie. Firma PAPIS z Poznania to to alternatywa dla tradycyjnych komisów samochodowych. Można tam kupić i sprzedać samochody używane w standardzie obsługi salonowej. Obsługa jest profesjonalna jak w salonie, a ceny atrakcyjne jak w komisie. PAPIS oferuje tylko bezwypadkowe auta z udokumentowaną historią. Co więcej, odciąża klienta od formalności związanych z zakupem auta. Oczywiście kredyty samochodowe są szeroko dostępne na terenie miasta Poznań. Firma PAPIS nie tylko sprzedaje samochody – zajmuje się też załatwieniem kredytu, ubezpieczenia, a nawet serwisuje swoje auta. Pełna obsługa i wygoda w jednym miejscu. Zobacz również: skup samochodów Poznań.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *