Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Nowe koszulki Lecha Poznań


źródło: lechpoznan.pl/fot. Lech Poznań

Kolejorz zaprezentował nowe koszulki meczowe na sezon 2019/20. Inspiracją do ich stworzenia były pomysły kibiców. Dzięki temu powstały wyjątkowe i autorskie koszulki.

W połowie października Lech Poznań zorganizował zabawę dla wszystkich kibiców Kolejorza. Poproszono ich o zaprojektowanie koszulek meczowych na sezon 2019/20 i przesłanie swoich projektów na klubowy adres. Klub we współpracy z firmą Macron wybrali najlepsze z nich i na tej bazie stworzyli najnowsze stroje piłkarzy Lecha.

Zwycięzcą w zorganizowanym przez nas konkursie został Bartosz Parys, który w najbliższych miesiącach razem z nami odwiedzi siedzibę Macron w Bolonii – mówi Marcin Wierzejewski, dyrektor handlu Lecha Poznań. – Przede wszystkim spodobała nam się koncepcja pionowych, cienkich pasów na koszulce oraz niebiesko-białego kołnierzyka. Projekt najnowszych koszulek meczowych przypomina trykoty Kolejorza, które piłkarze ubierali w latach 80., kiedy święcili pierwsze ważne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej – dodaje.

To już druga “meczówka” przygotowana wspólnie z firmą Macron. Na trykotach pojawią się cienkie pionowe pasy w kolorach białym i niebieskim. Podobnie jak w poprzedniej koszulce, trykoty te są wykończone szytymi elementami w niebiesko-białych barwach. Znajdują się na one kołnierzyku oraz rękawkach. Z kolei na karku jest haftowany napis “Nigdy się nie poddawaj”.

Przy produkcji nowych koszulek meczowych ponownie wykorzystano M Performance System, który ułatwia odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci z powierzchni trykotów. Dzięki temu systemowi “meczówka” zapewnia dobrą oddychalność, co jest bardzo ważne przy dużym wysiłku fizycznym. Dopasowany krój gwarantuje niezbędną wygodę i komfort podczas gry. Tył koszulki wykonany w całości z udoskonalonego micromesh’u, który zapewnia lepszą przewiewność w najbardziej kluczowych miejscach i efektywnie odprowadza pot – wylicza zalety nowej koszulki meczowej dyrektor handlu Lecha Poznań.

Tradycyjnie zawodnicy będą grać w trzech zestawach strojów. Pierwszy to niebieski, który jest najbardziej rozpoznawalny ze wszystkich i podkreśla nasze historyczne barwy. Drugi biały z niebieskimi pasami, a trzeci ma kolor czarny i niebiesko-białe paski. Pierwszy raz wszystkie trzy zestawy strojów są w pełni dedykowane Lechowi Poznań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.