Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Premiera książki „Dziewięć”. Mieczysław Gorzka po raz kolejny zaskakuje czytelników


Fot. materiały prasowe

8 grudnia, na półki księgarń trafia najnowszy kryminał Mieczysława Gorzki. Książka jest kontynuacją cyklu „Wściekłe psy”, który ujrzał światło dzienne w maju tego roku. Autor narzuca sobie coraz szybsze tempo, a najnowsza pozycja ma dużą szansę zostać bestsellerem.

Fabuła, która mrozi krew w żyłach

Karolina to córka znanej wrocławskiej milionerki. Z dnia na dzień zostaje porwana, a jej zniknięcie rodzi coraz więcej pytań. Kto stoi za jej tajemniczym zniknięciem? Komu naprawdę zależy na jej ocaleniu? Mogłoby się zdawać, że jej bliscy zrobią wszystko, by ją odnaleźć. 

Tymczasem matka, choć decyduje się skorzystać z usług detektywa, nie chce współpracować z policją… Zwraca się jednak o pomoc do kolegi ze studiów, nadkomisarza Zakrzewskiego. Ten początkowo odmawia, ale po czasie zgłębia sprawę i tym samym natrafia na historię, która mrozi krew w żyłach. Niejasne powiązania matki Karoliny, niedociągnięcia ze strony policji i szemrane interesy detektywa – co jeszcze zaskoczy nadkomisarza w toku śledztwa?

Przeszłość powraca

Autor znów decyduje się połączyć bieżącą akcję ze wspomnieniami przeszłości. W najnowszej powieści „Dziewięć” nadkomisarz Zakrzewski odkrywa, że sprawa, z którą aktualnie się mierzy, jest łudząco podobna do sytuacji, w której osiem lat temu na Dolnym Śląsku grasował zabójca nastolatek. Mimo że tamto śledztwo zostało rozwiązane, bohater nabiera coraz większych wątpliwości. Czy uda mu się rozwikłać zagadkę wspólnego mianownika obu spraw?

Mieczysław Gorzka to autor bestsellerowego cyklu kryminałów „Cienie przeszłości”. Po sukcesie pisarz postanowił powrócić z przygodami nadkomisarza Zakrzewskiego w nowej serii „Wściekłe psy”. W tym roku przyspieszył tempo, wydając aż dwie pozycje – „Polowanie na psy” w maju i „Dziewięć” w grudniu. 

Najnowszą książkę można kupić już od 8 grudnia. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *