Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Poznań

Alfa Romeo Tonale przedpremierowo w Poznaniu

Małe grono szczęśliwców miało okazję wziąć udział w przedpremierowym pokazie Alfy Romeo Tonale w salonie Voyager Group w Poznaniu. Byli to zaproszeni goście: klienci i miłośnicy marki Alfa Romeo. Oprócz pięknego auta na zebranych czekało także włoskie jedzenie. Wszystko to pod hasłem: Śniadanie z Alfą Romeo Tonale.

Na początku zebranych przywitała właściciel firmy – Wiceprezes Bożena Nawrocka. Po krótkim wprowadzeniu nastąpiło uroczyste odsłonięcie Alfy Romeo Tonale. Zaraz po nim auto zostało oddane do dyspozycji gościom. Każdy mógł zasiąść za kierownicą, zobaczyć wnętrze, sprawdzić pojemność bagażnika, a także przyjrzeć się cudownym detalom, jak chociażby włoska flaga na lusterkach. Nie brakowało również rozmów i wymiany opinii, podczas których zebrani delektowali się specjalnie przygotowanym włoskim śniadaniem.


Fot. materiały prasowe

Samo auto jak przystało na Alfę jest piękne. Jak zawsze grzechem będzie umieszczenie na nim przedniej tablicy rejestracyjnej. To co powinno się rzucić w oczy to światła, z uwagi na ich nietuzinkowy kształt. Nie zabrakło oczywiście charakterystycznych alufelg i kilku designerskich smaczków. Projektanci spisali się doskonale i widać w tym aucie sportowy pazur, ale przecież to Alfa Romeo i nie może być inaczej.


Fot. materiały prasowe

Dostajemy tutaj zupełnie inne wnętrze, niż w dotychczasowych modelach. Z tunelu środkowego zniknęły pokrętła, a przyciski skumulowano pod nawiewami na desce rozdzielczej. Pamiętam, że jeżdżąc Alfą Romeo Giulią zachwycałem się jej praktycznością pod katem zmiany ustawień. Ciekawe jak na ten aspekt wpłyną zaproponowane zmiany. Najważniejsze, że nie zrezygnowano z fizycznych przycisków.


Fot. materiały prasowe

Natomiast największa nowość prawdopodobnie kryje się pod maską. Producent po raz pierwszy skonstruował bowiem hybrydę. Ciekawe jak to rozwiązanie wpłynie na kulturę pracy samochodu i co najważniejsze na jazdę. Przecież to właśnie jakość prowadzenia pozostaje znakiem rozpoznawalnym włoskiej marki. Mam cichą nadzieję, że gdy auto pojawi się w salonach uda mi się nim wybrać w krótką podróż i wtedy będę mógł napisać znacznie więcej o najnowszej Alfie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *