Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Centrum Kultury Zamek wirtualnie

W zaistniałej sytuacji kolejne instytucje kultury podejmują szereg działań online. Wśród nich jest także Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, które możemy odwiedzić nie wychodząc z domu.

Władze Zamku zapraszają na wirtualny spacer po jednej z najpopularniejszych wystaw, czyli “Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst“. Chodź przyciągała ona tłumy, pewnie nie każdemu udało się ją odwiedzić, a nawet jeżeli tak to warto odświeżyć pamięć i ponownie zajrzeć do świata Fridy. Nie wychodząc z domu, możemy także poznać aktualną wystawę “Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni“. Są na niej prezentowane grafiki z kolekcji Ashmolean Museum w Oksfordzie oraz Muzeum Narodowego w Krakowie.

Sporo ciekawych nagrań można zaleźć także na oficjalnym zamkowym kanale w serwisie YouTube. Znajdziecie tam relacje ze spotkań literackich czy wiersze czytane przez poetów w czasie festiwalu Poznań Poetów, w tym Andrzeja Sosnowskiego, Kira Pietreka, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, Bohdana Zadura czy Serhija Żadana. Rozmowy z autorami, którzy odwiedzili Zamek, dostępne są również na blogu zamekczyta.pl. W najbliższym czasie pojawią się tam nowe teksty, szczególnie autorów, z którymi spotkania zostały odwołane.

Nawet Kino Pałacowe znalazło sposób, aby nadal być z nami w kontakcie. Za pomocą swojego oficjalnego profilu w mediach społecznościowych prezentuje ono filmy nagrodzone w czasie ubiegłorocznego festiwalu OFF CINEMA. Na początek: zdobywca Złotego Zamku w Konkursie filmów krótkometrażowych – “A Happy Marriage” w reż. Antonio Zagala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *