Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Godne pożegnanie zmarłej osoby – ceremonia pogrzebowa, cmentarz, formalności

Śmierć jest nieodłączną częścią życia, zmierzamy w jej kierunku już od momentu narodzin. Mimo że jest to powszechnie znana prawda, trudno się z nią pogodzić, zwłaszcza kiedy odchodzi bliska nam osoba. Smutek i żałoba są jak najbardziej naturalną reakcją, przez które niemożliwe jest skupienie się na czymś innym. W tym miejscu z pomocą przyjdzie renomowany zakład pogrzebowy, który przejmie od nas większość obowiązków związanych z pochówkiem.

  1. Pogrzeb – ostatnie pożegnanie zmarłych.
  2. Cmentarz parafialny czy komunalny? – Miejsce pochówku.
  3. Wyjątkowe upamiętnienie osób pochowanych.

Osoba zmarła, udając się w swoją ostatnią drogę, pozostawia w żałobie członków rodziny, przyjaciół, znajomych. Pragną oni oddać należyty szacunek i godnie pożegnać odchodzącego człowieka. Bardzo ważną w tym rolę odgrywa zakład pogrzebowy. To on odpowiada za organizację całej ceremonii, niezależnie od tego czy odbywa się w obrządku religijnym, czy świeckim, jednocześnie dbając o każdy najdrobniejszy szczegół.

Pogrzeb – ostatnie pożegnanie zmarłych

Wybierając zakład pogrzebowy, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę, czy organizuje on ceremonie na każdym cmentarzu w naszej okolicy. Ma to szczególne znaczenie w dużych miastach, jak Poznań, charakteryzujących się licznymi nekropoliami (to np. cmentarz skórzewo, Żabikowo, Luboń).

Ponadto doświadczony zakład zdejmie z naszych barków ciężar załatwiania formalności, w tym wystawienia aktu zgonu czy rozliczenia z ZUS/KRUS.

Cmentarz parafialny czy komunalny? – Miejsce pochówku

W ceremonii chowania zmarłych może uczestniczyć większa lub mniejsza liczba żałobników. Co jednak istotne, niezależnie od tego każde ostatnie pożegnanie powinno odbyć się w sposób godny i zgodny z ostatnią wolą zmarłego.

Zadaniem zakładu pogrzebowego jest dostosowanie się do tego oraz ułatwienie żałobnikom organizacji kremacji lub tradycyjnego pochówku, także na cmentarzach różnych wyznań bądź komunalnych.

Wyjątkowe upamiętnienie osób pochowanych

Z żałobą każdy radzi sobie na swój własny sposób. Może ona trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Jednak wszystkim nam zależy, żeby osoba zmarła została w należyty sposób upamiętniona – również za sprawą miejsca pochówku na cmentarzu. Powinno ono od początku ceremonii charakteryzować się solidnością, estetyką i rzetelnością.

Co więcej, późniejsze groby lub grobowce powinny być konstrukcjami estetycznymi i trwałymi, przez wiele długich lat oddając cześć zmarłemu. Kierujmy się ku zakładom pogrzebowym ułatwiającym osiągnięcie tego celu.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *