Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Pyszne dania na Andrzejki

Już za miesiąc będziemy obchodzić Andrzejki. W naszym kraju imieniny świętego Andrzeja to część tradycji i obchodzą je nawet ci, którzy mają zupełnie inne imiona. To czas wróżb, zabawy i oczywiście pysznego jedzenia. Dlatego mam dla was kilka sugestii, co można przygotować na taką imprezę.

Z uwagi na obecną sytuację związaną z koronawirusem sugeruję jednak pozostać w domu. Nie musimy przecież wychodzić na miasto, żeby się dobrze bawić. Zaprośmy bliskich, znajomych, stwórzmy wyjątkową atmosferę i cieszmy się swoim towarzystwem. Jak to mówią nie ważne gdzie, ważne z kim. Oczywiście nie może zabraknąć pysznego jedzenia. Gdy mamy już to wszystko to sukces murowany.

Jeżeli decydujecie się na standing party to idealnym rozwiązaniem będą przekąski w stylu fingerfood, czyli takie na jeden gryz. Warto pomyśleć o koreczkach, małych naleśnikowych roladkach lub kanapkach. Szybko, smacznie i wygodnie. Bez zbędnych ceregieli. To dobra propozycja dla tych, którzy lubią smacznie zjeść, ale nie specjalnie chcą poświęcać czas na celebrację jedzenia.

Zapewne wielu z was postawi jednak na klasyczny posiłek przy stole. Wtedy konieczne będzie już gorące danie obiadowe. Do tego jakieś zimne przystawki i może kilka surówek. Warto je zrobić w różnych wariantach, aby każdy z gości znalazł coś dla siebie. Gdy mowa o daniach łownych można tu pójść w klasyczne smaki jak karkówka, kurczak, czy niezawodny schabowy. Dla chcących lekko odejść od tradycji sugeruję owoce morze albo tarte z serem i szpinakiem.

Jako, że jestem cukroholikiem wszystko to jest tylko wstępem. Najważniejsze są przecież słodkości. W tych okolicznościach genialnie sprawdzą się szczególnie ciasteczka z wróżbą. Oprócz walorów smakowych zapewnią dobrą zabawę. Do tego warto zrobić rogaliki o różnych nadzieniach. Wiele osób nie wyobraża sobie przyjęcia bez klasycznego sernika. Dla mnie natomiast nieodzownym elementem takich wydarzeń jest też tort czekoladowy.

Pozostaje jeszcze jeden problem, a mianowicie przygotowanie wieczoru. Nie każdy ma ochotę na gotowanie, czy pieczenie. Samo przystrojenie mieszkania może zając bardzo dużo czasu. W takim przypadku sprawdzi się osobisty kucharz. Taką usługę oferuje chociażby https://ulalachef.com . To taki prywatny kucharz w Poznaniu, który na pewno spełni wasze wszystkie zachcianki i przygotuje prawdziwą andrzejkowa ucztę.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *