Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Co warto zobaczyć

Wieża na Szachtach w Poznaniu (wideo) – idealny pomysł na spacer

Ulokowana w malowniczym miejscu wieża oferuje wspaniały widok na krajobraz znajdujących się na Szachtach rozlewisk oraz w oddali – panoramę miasta Poznania. Wieża powstała w ramach budżetu obywatelskiego i została oddana do użytku w 2018 roku.

Zbudowana na planie trójkąta wieża o wysokości 25 metrów po pokonaniu 120 schodów oferuje nam na szczycie zadaszony taras widokowy, z którego rozciąga się widok na okolicę, która naprawdę warta jest przespacerowania.

Ten olbrzymi teren jaki możemy podziwiać z wieży widokowej oferuje liczne elementy „małej architektury” takie jak: utwardzone ścieżki do spacerowania, ławki do odpoczynku oraz pomost rekreacyjny w kształcie półkola na Stawie Rozlanym.

Cały obiekt jest dostępny przez cały rok, co pozwala na obcowanie z naturą zarówno w ciepłe jak i chłodne dni. Poniżej znajduje się nagranie prezentujące widok na Szachty jesienią – jak widać na nagraniu, rozciągające się widoki złoto-czerwonych drzew są warte zobaczenia!

Polska złota jesień na Szachtach w Poznaniu

Jak dojechać na Szachty z centrum Poznania?

Szachty zlokalizowane są w południowej części miasta Poznania, blisko Lubonia. Dobrym pomysłem, aby się tam wybrać jest rower. Dla osób zmotoryzowanych dotarcie tam to również nie jest problem, ponieważ przy Szachtach znajdziemy miejsce do zaparkowania samochodu.

Obiekt jest dostępny przez cały rok, całą dobę i stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną na weekend w Poznaniu.

Mapka: