Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Lech jedzie do Gdańska bronić pozycji lidera

W 13 kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 października br. O godz. 20:30.

Ku mojemu ale i zapewne rzeszy kibiców po ostatnim remisie w Białymstoku Kolejorz awansował na pozycję lidera tabeli. Ostatnio wszyscy wyliczali ile czasu poznańscy kibice musieli czekać na taką sytuację, a w tym sezonie udaje się to już po raz drugi. Poprzednio Lechici przypłacili to rozegraniem kilku słabszych spotkań. Trener Nenad Bjelica podkreślał w rozmowach z dziennikarzami, że w pewien sposób gracze nie poradzili sobie psychicznie. Trochę za szybko uwierzyli, że są najlepsi w kraju.

Lechia nie taka słaba

Lechia od kilku sezonów wymieniana jest jako pretendent do tytułu, jednak nie potrafią tego pokazać na boisku. Jak widać sam budżet nie wystarczy. Niemniej to groźny rywal i nie należy go lekceważyć. Gdańszczanie mieli słaby początek sezonu, zajmują dopiero 12 miejsce w tabeli i na pewno będą chcieli jak najszybciej udowodnić, że stać ich na znacznie więcej.

Powroty w Lechu

Pocieszeniem dla kibiców Kolejorza powinno być to, że na boisko po zawieszeniu za kartki wrócą Makuszewski oraz Dilaver. Pierwszy powinien pozytywnie wpłynąć na ofensywę, a drugi poprawić grę obronną poznaniaków. Do tego trener będzie mieć do dyspozycji Situma, który już poradził sobie z urazem i być może pojawi się na boisku w Gdańsku.

Problem w ataku

Niewątpliwie największy problem Lech ma w ataku. Nicki Bille Nielsen zupełnie się nie sprawdza w tej roli. Już chyba nikt nie pamięta, kiedy zdobył bramkę dla swojego zespołu. Podobna sytuacja ma miejsce z Christianem Gytkjaerem, który zdążył pokazać się kibicom z dobrej strony po czym nagle zgasł. Nie zdobył bramki już od 6 spotkań. Nie ma też dla nich żadnych usprawiedliwień. Mówiło się, że są to zawodnicy żyjący z podań, jednak w Białymstoku dostali kilka doskonałych piłek od kolegów, których nie potrafili zamienić na gola.

Miejmy nadzieję, że tym razem zawodnicy Kolejorza nie skupią się na miejscu w tabeli tylko postarają się zagrać dobre spotkanie. Nie raz udowadniali, że grając na swoim optymalnym poziomie bez problemu potrafią wygrać z każdym na krajowym podwórku. Czy i tak będzie tym razem przekonamy się w sobotę. Początek spotkania o 20:30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *