Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale

Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu zaprasza na festyn

Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu (ok. 41 km od Poznania) zaprasza na festyn „Marzanna”, który od będzie się 17 marca 2024 r. w godzinach 11.00-15.00. Celem spotkania jest przybliżenie zwyczaju, jakim jest Marzanna, czyli obrzęd witania wiosny i żegnania zimy.

Spotkanie rozpocznie  się o godzinie 11.00 występem zespołu Poligrodzianie i zaprezentowaniem najbardziej znanych tańców lodowych. Następnie gospodarze wprowadzą wszystkich w charakter spotkania i przedstawią jego przebieg. Dowiemy się czym charakteryzował się obrzęd topienia Marzanny i czemu miał służyć. Następnie, przybyli goście przejdą do wykonywania ekologicznych marzann. Organizatorzy zachęcają do przybycia całymi rodzinami. Podczas imprezy odbędzie się również pokaz klasycznych samochodów, które zaprezentują członkowie Klubu Stare Ale Jare. W trakcie wydarzenia nie zabraknie konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Zwyczajem towarzyszącym imprezie “Marzanna” jest wspólne ognisko. Po części obrzędowej będzie możliwość skorzystania z rozpalonych ognisk do których zostaną udostępnione kijki, warto zatem zaopatrzyć się w kiełbaski lub inny prowiant, aby móc rodzinnie biesiadować.

Bilety na wydarzenie dostępne na miejscu (kasa biletowa znajdować się będzie przy głównej, drewnianej bramie umożliwiającej wejście do muzeum) lub ONLINE (ToBilet)

Miejsce: Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu (Muzeum mieści się 10 km od Obornik; ok. 41 km od Poznania), JARACZ 45, 64-610 ROGOŹNO

Data: 17.03.2024 R.

Godzina: 11.00-15.00

Cena biletów:

ULGOWY: 6 ZŁ, NORMALNY: 8 ZŁ, RODZINNY: 16 ZŁ

Plan spotkania:

11:00  przywitanie gości – przedstawienie planu imprezy, zasady bezpieczeństwa oraz poinformowanie o nagrywaniu oraz robieniu zdjęć

11:15  występ pod wiatrakiem zespołu Folklorystycznego Poligrodzianie

12:00  opowieść o zwyczaju Marzanny

12:15  rozpoczęcie wykonywania marzann

13:00  wspólne zdjęcie pod wiatrakiem i wiosenny przemarsz nad rzekę

13:15  topienie marzann

13:30  konkursy i zabawy oraz ognisko

15:00  zakończenie imprezy

Więcej: https://muzeum-szreniawa.pl/marzanna/

Bilety: https://tobilet.pl/marzanna-impreza-plenerowa-17-03-2024.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *